Google Plus má prý 62 miliónů lidí, čtvrtinu z toho získal v prosinci

Google Plus má prý 62 miliónů lidí, čtvrtinu z toho získal v prosinci

Říká vám něco jméno Paul Allen? Možná ano. Je to americký analytik, kterému se povedlo zveřejnit několik poměrně přesných odhadů počtu uživatelů sociální sítě Google Plus. Dnes zveřejnil další odhad a dokonce i prognózu do budoucna…

„Google+ is adding new users at a very rapid pace. It may be the holidays, the TV commercials, the Android 4 signups, celebrity and brand appeal, or positive word of mouth, or a combination of all these factors, but there is no question that the number of new users signing up for Google+ each day has accelerated markedly in the past several weeks.“ napsal sám Allen na svém profilu.

V něm odhadl počet uživatelů sítě Google Plus na 60 000 000. Čtvrtina (24.01%) z toho se na síť registrovala v prosinci. Každý den se registruje průměrně 625 000 nových uživatelů. Pokud si Google toto tempo udrží, mohl by konce února přesáhnout stomilionovou hranici.

Červenec (1.)

10 mil.

Srpen (1.)

20.5 mil.

Září (1.)

24.7 mil.

Říjen (1.)

38 mil.

Listopad (1.)

43 mil.

Prosinec (1.)

50 mil.

Prosinec (27.)

62 mil.

Leden (1.)

65.8 mil.

Únor (1.)

85.2 mil.

Tabulka odhaduje počty uživatelů sítě podle Allena. Poslední leden a únor jsou prognózy pro rok 2012.

V jeho zprávě rovněž uvádí, že Google denně aktivuje 700 000 Androidů. I toto číslo ale bude v příštím roce růst.

Zdroj: Paul Allen (Google Plus)

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru