Google Plus, jak ho známe, končí

Google Plus, jak ho známe, končí

Google Plus je tu s námi od června 2011, stále se mu ale nedaří tak, jak by si to Google představoval. Dokázal nám jen to, že přijít s podobným konceptem, na jakém stojí Facebook, nemá cenu. Marka Zuckerberga stejně nikdo nepřekoná. Jeho uživatelé mu zůstávají věrní. Podobně se Google+ nedokázal postavit ani Twitteru.

Kombinace plochého designu a kruhů prostě nezabrala. Prostý fakt je, že Google+ si nikdy nezamilovaly miliony lidí. A miliarda už vůbec ne. Plán Googlu sjednotit mnoho svých produktů do jedné sociální sítě proste nevyšel, takže by nás nemělo překvapovat, že o tři a půl roku později přišel s něčím novým.

Bradley Horowitz, viceprezident a produktový manažer Googlu a nyní i šéf sociálních sítí, vysvětlil, že podobu Google+ by měly dramaticky změnit produkty Photos a Streams. Název zůstane stejný, ale změní se jeho podoba, jakou jsme doposud znali. Zdá se, že Photos a Streams, které byly dostupné jen v rámci Google+, se stanou samostatnými produkty.

Není to definitivní smrt

Google+ rozhodně neumírá a byla by chyba tvrdit, že si Google přiznal neúspěch a chce to zkusit jinou cestou. Oni vlastně dělají jen to, co je potřeba: optimalizují své produkty na základě zpětné vazby uživatelů.

Navíc je potřeba dodat, že všechno je v pouhé rovině spekulace.

„I’m excited to be running Google’s Photos and Streams products,“ napsal doslova Horowitz.

Celý svět si z toho vyvodil, že se Google+ bude měnit. Všechny totiž udivilo, že se o něm Horowitz vůbec nezmiňuje a místo toho mluví o Photos (fotogalerie v rámci Google+) a Streams (dosavadní sociální síť) jako o samostatných produktech. 

Zdroje: Independent, Wired, fotka: Flickr – cvrcak1

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru