Dnes vyšlo 15 článků

Google Plus okopíroval další funkci Facebooku

Sociální sítě vládnou světu. Počínaje Facebookem, Instagramem konče. Google plus vyvíjí snahu podobat se, přiblížit se. Téměř dokonale okopíroval funkci fotografií a tzv. “vzpomínek” od Facebooku. Téměř proto, jelikož chyby v aplikaci jsou patrné. A jak je vidno, kopie nenahradí originál.

 

Fotky Google

Fotky Google  je  multiplatformní služba, která je  určená pro mobilní zařízení (s operačními systémy Android a iOS)  dále také pro osobní počítače (Windows, Mac). A novinkou je, že jí můžete užívat nehledě na to, zda jste aktivní uživatel sociální sítě  Google+ nebo ne. K užívání Google Fotek stačí mí účet na Googlu.

A jak to funguje? Do mobilu či  tabletu si nejprve musíte zmíněnou aplikaci nainstalovat ze stránek Googlu z osobního počítače  a až poté můžete své fotografie různě organizovat, upravovat, sdílet nebo zálohovat na webových stránkách photos.google.com.

Všechny vaše fotografie , které pořídíte pomocí  mobilu, tabletu, digitálního fotoaparátu je možné automaticky zálohovat. Detoskopová aplikace Google Photos Backup (Zálohování fotek Google) https://support.google.com/photos/answer/6156099?hl=en umožňuje nastavení automatického zálohování, které způsobí to, že veškeré vaše snímky nahraje na Fotky Google, což je vlastně cloudové úložiště.

Nic není tak docela růžové

Fotografie můžete nahrávat na Fotky Google ve dvou rozlišeních. Když fotky nahrajete v původní kvalitě (nedojde k deformaci obrázku), započítávají se do celkové kapacity úložiště na Google Disku. Pokud zvolíte rozlišení Vysoká kvalita, máte k dispozici neomezený úložný prostor a fotek si tak můžete “zazálohovat” kolik chcete. Více o limitu tohoto úložiště pro fotky naleznete zde.

15 GB úložného prostoru zdarma

Ani méně, ani více. Pokud Vás bude trápit nedostatek úložného prostoru, je možné si přikoupit další. Až 100 GB  za 1,99 amerických dolarů měsíčně.

Bez práce jsou koláče

Nemusíte si dělat hlavu s organizací vašich vzpomínek, fotografií. Google Fotky vymyslel super vychytávku, kterou je  automatická organizace fotografií. A jak to funguje? Velmi jednoduše. Obrázky se řadí do jednotlivých “složek” podle data svého pořízení, osob, věcí či míst. Nemusíte “tagovat”. Aplikace je poměrně chytrá, a tak si sama při vyhledávání detekuje různé typy objektů.  Když nahrajete své snímky, můžete využít nabídku různých efektů či animací včetně tvorby koláží.

Suma sumárum

Pokud vám stačí 15 GB úložného prostoru, pak není co řešit. Vše uložíte na Google cloud a pokud chcete s někým své fotky sdílet, stačí odeslat odkaz. Problém může nastat tehdy, když chcete své fotografie smazat. Pokud máte nahraný větší objem dat, čeká vás tak několik dní usilovné práce. Dle uživatelských komentářů je při mazání fotek v Googlu navíc špatná orientace. Návod na smazání zde

Domníváme se, že je služba  primárně určena pro “mobilaře”. Hlavním důvodem je již zmíněná velikost fotografií, která je z mobilních přijímačů logicky menší. Pokud tedy patříte do této sorty lidí a pořizujete  snímky prioritně mobilními telefony není nic jednoduššího než je nahrát do Google Fotek.

Bohužel se ale opravdu zdá, že se jedná o kopii četně užívané aplikace na Facebooku. Tak zvané vzpomínky můžete nalézt na Facebooku již několik let. Více zde. Aplikace Pokud by přišel Google s aplikací o pár let dříve, jednalo by se o “boom”. Ovšem v době  Instagramů a Facebooků se nejedná o žádný převrat.

 

Zdroj: digiarenamobilenetctworksupportcovermyfb

Jmenuji se Radka a vyznačuji se tím, že ráda píši. Druhým rokem mám vlastním blog, kde se snažím psát poznatky ze svého života ironickou formou. Kromě psaní jsem instruktorka jógy, knihomol, milovník zvířat - hlavně psů a věčný snílek.

Komentáře

Nahoru