Dnes vyšlo 15 článků

Google Plus coby nová pandemie, naučte se ho ovládat a buďte Google pozitivní!

Google Plus coby nová pandemie, naučte se ho ovládat a buďte Google pozitivní!

S otevřením dveří nové sociální sítě Google plus veřejnosti se jeho uživatelská základna rapidně rozrůstá. Podle matematického vzorce Paula Allena, který vede neoficiální statistiku uživatelů, již jejich počet překonal hranici 50 milionů a každým dnem roste minimálně o 4 procenta, což je v absolutních číslech více jak 2 miliony nově registrovaných uživatelů každý den. Zdá se tedy, že je jen otázkou času než Google + dosáhne stejné uživatelské základny jako například konkurenční Facebook s více jak 750 miliony uživatelů po celém světě. Velkou výhodou Googlu je jeho široká nabídka produktů, jako např. Gmail, mobilní operační systém Android nebo webový prohlížeč Chrome, které již mají své stálé uživatele. 

Buďte Google pozitivní!

Pokud jste snad ještě nepodlehli pandemii nové sociální sítě, přinášíme vám stručný návod jak se připojit a k tomu pár tipů závěrem.

V současnosti potřebujete k připojení pouze jediné – a to účet u google. Ten si snadno vytvoříte na jakékoliv stránce Googlu. Hned po prvním přihlášení vás služba sama navede k vytvoření osobního profilu. Můžete zde vyplnit něco málo o sobě, vaše povolání, zaměstnání, vzdělání, nebo se třeba něčím pochlubit. Při editaci jednotlivých údajů si můžete vybrat s kým je budete sdílet.

Tím se dostáváme k tomu, co je na této službě půvabné. Zapomeňte na „žádosti o přátelství“ a začněte si přidávat lidi do kruhů! V záhlaví stránky klepněte na kruhy. Podle vašich kontaktů z Gmailu zde máte zobrazen seznam lidí, které nejspíš dobře znáte. Další si můžete přidat pomocí záložky hledat lidi. Pokud tyto lidi chcete sledovat, nebo s nimi sdílet obsah, přetáhněte si je do svých kruhů. Tímto způsobem můžete celkem snadno oddělit práci, rodinu i kamarády. Není to samoúčelné. S každým kruhem totiž můžete sdílet jiné informace – a oni s vámi. Tedy vy si sice můžete někoho přidat do kamarádů a sdílet s ním první poslední, ale on si vás přidá do kruhu bývalých spolužáků a nic se od něj nemusíte dozvědět. Člověk na druhé straně totiž nezjistí do jakého kruhu jste si ho zařadil, pouze dostane informaci že v nějakém kruhu je.

Uživatelé jistě dále ocení řadu zajímavých komunikačních nástrojů – např. praktické videokonference, jednoduchý avšak funkční design stránek, propracovanou fotogalerii s možností online úpravy fotek, dodatečnou editaci příspěvků, atd.

Pár tipů závěrem

Pokud spravujete nějaký blog či webovou stránku, můžete si na něj přidat alternativu „lajkovacího“ tlačítka z Facebooku a to „+1″ od Googlu. Kromě samotného zobrazení stránek na profilech jednotlivých uživatelů vám to může pomoct i v samotném vyhledávání.

Firemní účty prozatím nejsou možné, proto se je ani nepokoušejte zakládat. Stejně vám budou časem smazány.

Pokud vlastníte chytrý androidní či jablečný telefon, můžete pro přístup k plusku využít poměrně pěkné nativní aplikace. Vlastníci ostatních telefonů se zatím musí spokojit pouze s možností využití mobilního webu.

Při sdílení novinek na Google + můžete sdílet i sáhodlouhé příspěvky. Nezapomínejte však na pravidlo: čím kratší, tím lepší!

Pokud ve svém příspěvku chcete označit někoho ze svých kontaktů, napiště před jejich jméno tradiční „@“ nebo „+„.

Na závěr snad už jen otázka k zamyšlení: Je pro vás Google + jen další sociální službou, nebo v tom vidíte něco víc? Budeme rádi když se s námi podělíte o váš názor v komentářích pod tímto článkem.

Komentáře

Nahoru