Dnes vyšlo 1 článků

Google Play myslí i na české zákazníky

Google Play myslí i na české zákazníky

Kompletní Google Play nalezneme pouze v USA. Podívejte se jaké výhody a aplikace mohou stahovat ty, co mají kompletní Google Store.

Google Play se konečně začal zajímat o české zákazníky a několika dny zpřístupnil Google Hudbu. Zdá se, že český Google Play je ve velkém rozkvětu. Realitou je však, že Google Play není ani v polovině. Kompletní Google Store bychom našli v Americe, kde mají ještě k tomu všemu časopisy, televizní seriály, učebnice, zařízení a další způsoby plateb.

Na Google Play jsme mohli nakupovat od 5.10.2010, avšak čeští vývojáři s tímto mohli začít až 12.4.2012. Funkce „Knihy“ byla spuštěna letos 17.7 a „Hudba“ také letos – 1.10.2013.

USA – nejvíce funkcí v Google Store

Kompletní Google Store mají pouze v Americe, kde mají kromě Hudby, Knih také učebnice, televizní pořady, časopisy, filmy a zařízení. Google v USA nabízí pro své zákazníky další různé způsoby platby. Na toto vše si budeme muset ještě počkat.

Učebnice

V Česku prozatím chybí, ale to by se údajně mělo změnit do konce roku. Po vydání nového Google Nexusu 7 se firma rozhodla do sekce knihy přidat pro studenty i učebnice, které si mohou buďto kupovat nebo pouze za poplatek půjčovat.

Takhle vypadá plnohodnotný obchod Google Play, je dokonce v češtině

Časopisy

Český Google Play postrádá také sekci časopisy. České čtenářům to ale moc nevadí, neboť některé časopisy mají své vlastní aplikace pro Android.  Časopisy určené pro uveřejnění na Play Store lze číst i na webu nebo v aplikaci na iOS.

Filmy

V kompletní Google Storu nechybí ani sekce filmy. S tímto mi Češi máme poměrně problém, neboť filmy se dají sehnat maximálně na iTunes a to jich tam je asi sto, které jsou v českém jazyce.

Televizní seriály

Jak už jsem říkal s filmy to je v Česku hrozné, ale se seriály to je ještě horší. Jednotlivé televize se nyní snaží ukázat divákům jejich oblíbené programy/ seriály, ale k těm starším ( například staré tři roky) se nedostanete. U zahraničních seriálu to je úplně stejné.

sekce gp

 

Zařízení

Google si musí dělat reklamu a tak v kompletní verzi, která je dostupna na málo místech nabízí i prodej svých tabletů – od výrobce s předinstalovaným Chrome Os. Nalezneme zde řadu Nexusů, Samsung Galaxy, apod.

Nové možnosti plateb

V České republice musíte mít pro zaplacení spárovanou kartu s peněženkou Wallet. V osmnácti zemích můžou zákazníci platit přes operátora. V deseti zemích prostřednictvím dárkových karet. A v šesti zemích můžou zaplatit pomocí předplacených karet. Jedinou zemí, kde se dá platit všemi těmito způsoby je již zmiňovaná USA.

Štítky:

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru