Google plánuje změnit výsledky vyhledávání

Nebojte se. Nekoná se žádný další update algoritmu. Pouze se společnost Google rozhodla, že zase trochu zpříjemní uživatelům práci s jejich vyhledávačem. Proto se rozhodli, že trochu poupraví design stránky, která se uživatelům zobrazuje po zadání dotazu do vyhledávače.

Dříve měli všichni uživatelé možnost v levé části obrazovky využít navigační prvky, které sloužili k přepínání toho, co chcete ve výsledcích vidět. Např. v případě, že jste si zvolili obrázky (Images), zobrazily se vám ve výsledku vyhledávání pouze obrázky týkající se vašeho dotazu. Zaškrtnutím políčka mapy (Maps) se vám zobrazily na Googlemaps všechna místa, která mají hledané slovo v názvu atd. Nyní už je celá levá lišta pryč – týká se to zatím pouze zřejmě jen anglické verze Googlu, pokud využíváte české rozhraní, tak se vám stále zobrazuje navigační panel stále v levé části, jak tomu bylo doposud. Google však slibuje, že tento redesign implementuje co nevidět do všech jazykových mutací. Jestliže jste si tedy (stejně jako já) už zvykli na navigační lištu v levé části, budete si muset na tuto změnu bohužel zvyknout.

A kam se poděla naše oblíbená levá “lištička”? Designéři ji pouze přesunuli nahoru pod vyhledávací pole. Rozšířené možnosti se pak budou skrývat pod tlačítkem Search Tools, kde můžete filtrovat zprávy podle jazyka, stáří zprávy (kdy byla zpráva vydána či odpublikována na webu) atd.

Komentáře

Nahoru