Google plánuje vlastní telefon se systémem Android

Koncem dubna letošního roku Google založil vlastní hardwarovou divizi, v jejímž čele stojí bývalý prezident společnosti Motorola Rick Osterloh. Hlavní myšlenkou je sjednotit veškeré projekty a gadgety pod jednu střechu.

Důvěryhodný zdroj potvrdil serveru The Telegraph, že Google se chystá navrhnout a vyrobit vlastní chytrý telefon už koncem tohoto roku. Internetový gigant momentálně jedná s mobilními operátory, přes které by byl mobilní telefon distribuován. A bude zajímavé sledovat, co toto rozhodnutí bude znamenat pro partnery společnosti, které používají mobilní systém Android.

google-1266074_1280

Google plánuje výrobu vlastního telefonu. Zdroj: Pixabay

Začátkem června CEO společnosti Google Sundar Pichai prozradil, že společnost začíná investovat více úsilí do vývoje mobilních telefonů. Nicméně výkonný ředitel neupřesnil, zda se bude jednat o výrobu vlastích mobilních telefonů.

Spekuluje se, že Google by mohl přestat poskytovat Android ostatním výrobcům chytrých telefonů. Ale to by nebyl příliš chytrý tah, protože tento mobilní systém má 80% podíl na celosvětovém trhu s operačními systémy pro přenosná zařízení.

Google není zcela vzdálený od výroby vlastního hardwaru, protože už má ve svém portfoliu zařízení Google Chromecast a dvě generace notebooku Chromebook Pixel. A také představil vlastní konvertibilní tablet Pixel C, a tak by pro společnost neměl být problém vyrobit vlastní smartphone.

Zdroj: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru