Google plánuje konkurovat Uberu s vlastní službou

Určitě jste už slyšeli o tom, že Google chystá auta, která by měla jezdit bez řidičů. Prostě to tak je, technologie, které jsme dříve znali jen ze sci-fi filmů, se pomalu dostávají do reality. Jenže podle zprávy Bloombergu chce Google tyhle auta využívat k tomu, aby konkuroval Uberu. I ten totiž oznámil, že plánuje fungovat bez řidičů.

Vedení Uberu údajně vidělo screenshoty aplikace Googlu, pomocí které by lidé službu objednávali, a je „hluboce znepokojeno“.

Mimochodem situace je o to zajímavější, že Google s Uberem vlastně spolupracuje. Uber využívá mapy Googlu, Google do něj investoval 258 milionů dolarů a spojuje i David Drummond. Drummond je člověk, který sice zastává funkci CLO (Chief Legal Officer) Googlu, ale zároveň sedí v radě Uberu. Jednoznačně se tak jedná o střet zájmů a Uber dokonce zvažoval, zda ho nepožádá o vzdání se funkce.

Google je o krok dál

Celá zpráva přišla nedlouho poté, co se provalilo, že Uber už ve svém výzkumném zařízení v Pittsburghu testuje auta bez řidičů. Google odhaduje, že jejich technologie samořízených aut bude funkční pro veřejnost během dvou až pěti let. Na vývoji už ovšem dlouho pracuje, takže se dá očekávat, že je minimálně o krok vpřed před Uberem.

google_selfdriving_prototype

Google už má prototyp

Pokud je to všechno pravda, kdo myslíte, že má větší šanci na úspěch?

google_tweet

Takhle reagoval Google na zprávu Bloombergu

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru