Google Pagerank se přepočítal, bohužel spíše pro vztek

Google Pagerank se přepočítal, bohužel spíše pro vztek

Mnoho lidí dnes již Google Pagerank ignoruje, nepočítá jej u svých webů, nebere na něj ohled a nedává si záležet na jeho budování. Mnoho lidí už ani nezajímá, zdali se Pagerank aktualizoval nebo ne. Tak i tak je stále velmi sledovanou záležitostí a právě v posledních hodinách se stala dlouho očekávaná změna. Pagerank se aktualizoval, blogeři již napsali první články, kde aktualizaci hodnotí a zde se stala chyba – mnoho lidí nechápe, zlobí se a trucuje nad novými čísly. Pojďme si o jeho přepočítání říci něco blíže a zhodnotit si, co se vůbec stalo.

Milion webmasterů po celém světě čekaly na další aktualizaci Pageranku. Tu Google většinou spojoval s významnými dny. Aktualizoval například na Vánoce, Nový rok a podobně. Udržoval si frekvenci jedné aktualizace za tři měsíce. Teď však vybočil ze zajetých kolejí a celý svět překvapil, Pagerank se nehýbal a ostatním zbyly jen udivené výrazy. Postupně se začal zažívat názor, že žádná aktualizace už ani nebude a Google Pagerank zruší. Ačkoliv tato informace nebyla z ověřeného zdroje, mnoho webmasterů přestalo tuto hodnotu sledovat.

O samotném Pageranku a jeho zrušení se diskutovalo i na oficiálním fóru Googlu. Zde bylo jasně řečeno, že Pagerank se rušit nebude. Celou kauzou se zabýval i asi nejsledovanější český blog zaměřený na doménový trh 404m.com, kde se čtenáři s články o Pageranku setkávají poměrně často.

Fáma o zrušení padla právě dnes. Google přepočítal svůj Pagerank a webmasteři tak mohou sledovat nová čísla. Ta však mnohé nepotěšila. Rychle se objevily zmínky o tom, jak aktualizace přinesla nepochopitelná čísla. Pagerank se změnil jen u menších webů nebo se změnil tak, jak jej nikdo nečekal. U webů, u kterých se čekal nárůst, tak Pagerank klesl a u těch, kde se čekal pokles, Pagerank stagnoval a podobně.

Co se s Pagerankem stane, to je ve hvězdách. Pokud se bude držet takto termínovaných aktualizací, bude nás další čekat za hodně dlouho, možná za rok. Vyloučit se však nedá ani to, že se Google vrátí k původní jedné aktualizaci za tři měsíce…

Pana Sárköziho znají pod přezdívkou „drago“ hlavně lidé pohybující se v IT marketingu. Obchoduje s reklamou, zajímá se o programování a vývoj webových stránek. Píše známý a vysoce navštěvovaný blog 404m.com, kde publikuje články právě ze světa IT podnikání, svoje postřehy a zároveň tak radí mnoha dnešním podnikatelům.

Štítky: ,

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru