Google oznámil Kongresu, že trvá na současné podobě ochrany soukromí uživatelů

Google oznámil Kongresu, že trvá na současné podobě ochrany soukromí uživatelů

Společnost Google dala americkému Kongresu jasně na vědomí, že co se týče podmínek ochrany soukromí uživatelů, nehodlá na nich nic měnit. Google toto prohlášení vydal jako součást dopisu, zaslaném kongresmanovi Joe Bartonovi jako odpověď na osm otázek ohledně soukromí, které vznesla skupina kongresmanů.

Kongresman Joe Barton se cítí odpovědí Googlu hluboce rozčarován. Otázky, které kongresmani Gologlu položili, byly podle něj zodpovězeny nedostatečně a některé nebyly zodpovězeny vůbec. „Když je světu představena nová technologie, která má potenciál změnit sociální normy, mělo by být samozřejmé, že lidská práva budou ochráněna.“

Google zakázal jen aplikace pro rozeznávání obličejů – zákaz ale není problém obejít

Po zaslání dopisu společnosti Google oznámil, že na Google Glass zakáže jakýkoliv software, který by měl umožňovat rozeznávání lidských tváří a tutéž informaci zopakoval i ve svém dopise Bartonovi. Pravdou ovšem je, že aplikaci pro rozeznávání obličejů lze do Google Glass i přesto, že Google takové aplikace oficiálně nepovoluje.

Google se pokusil ujistit Bartona o svých plánech tím, že by si kongresman zkusil brýle na vlastní kůži. Bartona tato možnost ale neoslovila, a možná není divu – vzhledem k závažným otázkám, které kongresmani nastolili, a které Google  nebyl schopen zodpovědět, a to včetně otázky, zda bude Google schopen zamítnout žádosti na Google Glass, které by ohrozily soukromí druhých.

Google Glass znepokojují úřady po celém světě

Americká vláda není jediným úřadem, který se zabývá otázkami ochrany soukromí při používání Google Glass. Společnost Google obdržela také dopis od deseti mezinárodních agentur, které se zabývají ochranou dat. „ Ve spojitosti s Google Glass vyvstávají závažné otázky ohledně ochrany soukromí a je zklamáním, že se Google nesnaží smysluplně jednat s autoritami v oboru ochrany dat,“ říká Jennifer Stoddart, kanadská komisařka pro ochranu soukromí.

Obrana Googlu? Hlasový příkaz a rozsvícené světélko

Hlavní obranná linie Googlu spočívá v tom, že pro začátek nahrávání přes Glass je nutné zadat hlasový příkaz a na brýlích se rozzáří světélko, což by mělo okolí dát najevo, že probíhá nahrávání. Uživatelé také budou mít možnost data smazat. Stačí to ale?

CEO Google Larry Page již dříve vyzval lidi, aby počkali, zda se nějaké problémy vyskytnou během užívání brýlí, spíš než aby se báli technologie, která tu ještě není. Je tedy nejpravděpodobnější, že autority ani běžní občané nedostanou odpověď na palčivé otázky dříve, než budou Glass vypuštěny do divočiny…

Zdroj:

https://www.wired.co.uk/news/archive/2013-07/02/google-glass-privacy-policy-wont-change

Zdroj obrázku:

https://www.wired.co.uk/news/archive/2013-07/02/google-glass-privacy-policy-wont-change

Komentáře

Nahoru