Dnes vyšlo 15 článků

Google označil černochy na fotkách jako gorily

Software pro rozpoznávání fotek, který obsahuje nová aplikace Google Fotky, je impozantní. Ukážete mu Eiffelovu věž a on pozná, že byla fotka pořízena v Paříži. Vyfotíte psa nebo strom a fotka bude automaticky přidána do alba k ostatním fotkám psů nebo stromů.

Jenže software není ani zdaleka dokonalý, a když už se něco nepodaří, tak pořádně. Nedávno zpracovával fotku dvou černochů a označil je jako gorily.

google_photos

Jednadvacetiletý programátor Jacky Alcine nahrával na Google Photos fotku s kamarádkou a Google pro ni automaticky vytvořil složku s názvem „Gorily“. Ale nešlo jen o jednorázovou chybu. Google jednoduše považoval Jackyho kamarádku za gorilu. Když Jacky vyhledal heslo “Gorily”, nabídl mu spoustu fotek.

gorillas

„Jsme zděšeni a je nám upřímně líto, že se to stalo,“ uvedl zástupce Googlu. „Provedeme okamžitá opatření, aby se těmto výsledkům zabránilo. Zjevně je na automatickém rozpoznávání fotek ještě co vylepšovat a my se budeme snažit těmto chybám do budoucna zabránit.“

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru