Google ovládne svět

Google ovládne svět

Ano, Google se sice pohybuje prakticky především ve světě Internetu a smartphonů. Ale to už je v dnešní době dostatečné na to, aby se nám do podvědomí dostával denně. S Internetem a smartphony se totiž dostáváme do styku denně.

Existuje takový seriál „Pinky and the Brain“ (v Česku „Neuvěřitelná dobrodružství Rudly a Koumáka“). Jeho hrdiny jsou dvě myši – Pinky (Rudla) a Brain (Koumák) – je moc chytrý, odtud to jméno, kdyby vás to zajímalo. A tyhle dvě postavičky zaujaly útržkem svého rozhovoru:

Rudla: „Koumáku, tak co budeme dělat dnes večer?“
Koumák: „Totéž, co děláme každou noc, Pinky, googlit!“

Přestože se s Googlem setkáváme většinou ve světě Internetu, přiznejme si, že dnes děláme mnoho činností na Internetu. Nakupujeme, prodáváme, komunikujeme a sdílíme. Zde jsou některé scénáře našich každodenních problémů, k nimž poskytuje řešení právě Google:

  • Komunikujeme prostřednictvím emailů a sociálních sítí = Gmail, Google+, Hangouts
  • Chceme surfovat po Internetu = prohlížeč Google Chrome
  • Chceme něco znát či najít = Google vyhledávač
  • Cestujeme a občas potřebujeme nějaké místo najít = Google Mapy
  • Často pracujeme s Office dokumenty = Google Docs/Drive
  • Tolik lpíme na svých mobilních zařízeních = Android, řada Nexus zařízení
  • Bavíme se hudbou = YouTube, Google Play Music All Access
  • Sledujeme televizi, ale přejeme si, abychom mohli ovlivňovat, co chceme sledovat = Google TV
  • Většinou jsme mimo domov a zapomínáme, co máme udělat. Potřebujeme upomínku prostřednictvím našeho mobilního zařízení nebo emailu = Google Kalendář
  • Potřebujeme počítače, které se rychle načítají a rychle udělají cokoliv, co potřebujeme = Chromebooky, Chrome OS

A tak dále… Pokud se jedná o počítačové technologie, je vůbec něco, co můžeme dělat bez Googlu? Jistě, určitě byste našli alternativy výše uvedených bodů, ale mnoho uživatelů dává službám Google před ostatními prostě přednost. Vyhledávač Google je populárnější než Bing/Yahoo, přestože je Vimeo fajn, většina lidí používá YouTube, protože tam je většina videí. A mohli bychom uvést ještě pár dalších příkladů.

A Google se nedá jen tak zastavit. Podívejme se například na pár měsíců starý „Google Keep“. Stále více se zaměřují na to, co potřebujeme každý den. Google Keep umožňuje rychle zapsat jakoukoliv myšlenku a uložit ji do cloudu (Google Drive. Také se čas od času objevují zvěsti, že Google stejně jako Apple či Microsoft plánuje vyrábět více vlastního hardwaru. A s akvizicí Motoroly tyhle zvěsti začaly dávat velký smysl. A Google Glass… Úžasná inovace, možná jen přišla ještě trochu brzy. A ještě jednu výhodu má Google oproti svým konkurentům – většina z jeho produktů je k dispozici zdarma.

A ne, opravdu nejsme placení za to, abychom Googlu dělali pozitivní reklamu. Všechno to jsou jen čirá fakta. Vzpomenete si za 10 let ještě na tenhle článek, který předpovídal, že Google, pokud bude dělat nadále takové produkty, jako dělá teď, jednou ovládne svět?

Zdroj: medium.com

Komentáře

Nahoru