Dnes vyšlo 15 článků

Google odstranil koncentrační tábory ze hry Ingress

Ingress je hra z Niantic laboratoří Googlu, která využívá rozšířené reality. Je dostupná pro Android a iOS a možná si ještě pamatujete na ten rozruch, který způsobila při svém představení. Ano, vypadalo to jako hra 21. století. A možná taková skutečně je, určitě je zábavné bojovat za Zemi. Každopádně Google nedávno čelil kritice, že do ní jako zajímavé body umístil i nacistické koncentrační tábory.

Ingress je dílem Niantic Labs, takového malého startupu uvnitř Googlu. Vede ho John Hanke, který je mozkem Google Earth, Google Maps a Street View.

ingress

V čem byl problém?

Šlo o to, že jako důležité lokality ve hře byly zahrnuty koncentrační tábory Osvětim, Dachau a Sachsenhausen. Google sice uvedl, že byly do hry přidány, protože mají zásadní historickou hodnotu, ale například ředitel památníku Sachsenhausen se vyjádřil, že jejich památník rozhodně není místem pro hry.

Lokality koncentračních táborů přitom navrhli uživatelé, kteří mají právo do hry přidávat různá místa. Ale Google je schválil.

Google se omluvil a může se vydat na cestu po Evropě

John Hanke se oficiálně omluvil a protistrana to vzala s klidem. Prý by se manažeři z Googlu a tým Ingressu mohli vydat na týdenní cestu do Evropy a podívat se vlastníma očima na to, co do své hry zahrnuli.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru