Google odhalil první funkční prototyp Projektu Ara (teď už vážně)

Projekt Ara, který se zabývá nápadem skládacího chytrého telefonu, dosáhl významného milníku. Google zveřejnil video, na kterém telefon už skutečně naběhne a je schopen spustit aplikaci. Takže to po více než roce vývoje konečně vypadá nadějně.

Projekt Ara je ambiciózním plánem vytvořit modrulární smartphony, které mají vyměnitelné díly. Záměrem je vytvořit telefon, jehož jednotlivé komponenty, jako je procesor, displej nebo fotoaparát, si budete jednotlivě moct měnit. Nebudete muset hned kupovat celý nový mobil, prostě si jen přizpůsobíte své jednou koupené zařízení.

Funguje a design také nevypadá špatně

Nejnovější funkční prototyp Projektu Ara se jmenuje Spiral One. Ve videu je nabíjen, je odemčen jeho displej a běží na něm aplikace. Sice se ve tříminutovém videu objevuje asi jen na 15 sekund až téměř na konci, ale je to důkaz, že se projekt významně posunul.

Přestože Google předvedl funkční prototyp, který se dal zapnout, již v červnu, tehdy se přístroj chvíli po zapnutí zasekl. Rovněž s designem to bylo špatné – celý mobil byl mnohem objemnější než byl od začátku představovaný elegantní design.

project-ara

Takhle designově vychytaný Spiral One ještě není, ale na videu vypadá dost podobně

Google slibuje, že další prototyp, Spiral 2, bude ještě lepší. Plánují totiž integrovat nové čipy od společnosti Toshiba. Jak se jim to povede, uvidíme na vývojářské konferenci v lednu.

Zdroj: Mashable

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru