Dnes vyšlo 15 článků

Google od března zakazuje erotiku na Bloggeru

Google už před nějakou dobou varoval, že chce ze své blogovací platformy Blogger smazat sexuálně explicitní obsah. 23. března zatočí se všemi blogy, které obsahují erotické fotky nebo videa. Sice je úplně nesmaže, ale již nebudou veřejně viditelné.

Blogy na Bloggeru obsahující erotický materiál už nějakou dobu musí být označovány tagem „adult“ (tedy pro dospělé). Stránka vás na to pak upozorní, než na ni vstoupíte. Google si navíc vyhradil právo tag „adult“ dodat sám i v případě, že s tím autor blogu nesouhlasí. Od roku 2013 také zakázal zveřejňovat na Bloggeru reklamu na weby pro dospělé.

Lidem, kteří mají blogy s obsahem pro dospělé, se doporučuje buď takový obsah odstranit, nebo svůj web nastavit jako soukromý dřív, než to udělá Google. Pokud budete erotický materiál nahrávat po termínu 23. března, bude váš blog rovněž pozastaven.

Výjimku mají pouze weby, které „mají značný veřejný prospěch“. Google tím myslí především blogy umělecké, vzdělávací, dokumentární nebo vědecké. V daných odvětvích se lidské nahotě prostě nevyhnete.

Uživatelé se přesunou ke konkurenci

Už se spekuluje o tom, že se uživatelé přesunou na konkurenční blogovací platformu Tumblr, kterou vlastní Yahoo. Ta v roce 2013 taky upravila své podmínky ohledně erotického obsahu, stránky pro dospělé nezobrazuje ve svém vyhledávacím nástroji. Přesto se tam takového obsahu nachází více než dost. Určitě i vy jste už na nějaký povedený porno gif z Tumblru narazili.

tumblr

Tumblr je plný takových fotek a gifů

Spousta lidí tento krok vnímá jako omezování svobody projevu. Tvrdí, že sexualita je přece běžná věc.

Zdroje: BBC, The Guardian

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru