Google od 13. července zakáže reklamy na půjčky a úvěrové produkty

Včera internetová společnost Google oznámila aktualizaci svých smluvních podmínek AdWords, které by měly zakázat reklamy na Googlu na některé úvěrové produkty. Smluvní podmínky vstoupí v platnost 13. července 2016. A nevýhodné finanční služby už nebudou moci inzerovat své produkty.

Zákaz platí pro úvěrové produkty, jejichž splatnost je maximálně 60 dní. A zároveň budou vyřazené reklamy na úvěry s RPSN vyšší než 36 %.

stock-exchange-913964_1280

Google zakáže reklamy na nevýhodné půjčky a úvěrové produkty.

„Když jsme kontrolovali naše zásady, ukázalo se, že dané půjčky většinou vedou k vysokým splátkám. Lidé potom nejsou schopní dodržet podmínky. A tak jsme se rozhodli aktualizovat naši politiku po celém světě,“ řekl David Graff, ředitel globální politiky AdWords.

Nicméně některé společnosti budou moci inzerovat své produkty přes AdWords, a to především hypotéky, studentské půjčky, půjčky na auta a kreditní karty.

Google v roce 2015 zablokoval 780 milionů reklam kvůli phishingovým útokům, což bylo o 50 % více než v předchozím roce.

„Když jsou reklamy dobré, lidé si je spojují se zajímavou a užitečnou značkou, firmou či výrobkem. Bohužel, ne všechny reklamy takové jsou. Objevují se i reklamy na falešné a škodlivé produkty,“ dodal David Graff.

Zdroj / Foto: Google Public Policy

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru