Google Now launcher končí, nahradí ho Pixel?

Google Now přišel původně v telefonech Nexus, od srpna 2014 ho bylo možné nainstalovat do jakéhokoliv Android zařízení. Bohužel brzy skončí. Google se tímto krokem pravděpodobně snaží protlačit mezi lidi jeho nástupce jménem Pixel.

Google Now launcher používá spousta lidí. Je to prostě jednoduchý způsob, jak zakrýt ošklivé upravení Androidu, jak ho vymysleli jednotliví výrobci, a nahradit jej čistým prostředím. Všichni uživatelé, kteří si ho oblíbili, však mají smůlu. Na Google Play ho nenajdete už od druhé čtvrtiny letošního roku, to znamená od začátku dubna. Nějakou dobu bude Google zajišťovat ještě jeho funkčnost na zařízeních, na nichž je nainstalovaný, ale dlouho to asi nebude.

google-now-launcher

Motivace je jasná. Google zabíjí Now launcher, aby uvolnil místo Pixel launcheru. Ten je teď exkluzivně k dispozici pouze na zařízeních Pixel a Pixel XL, ale pravděpodobně se do budoucna také rozšíří. Do té doby se nejspíš zvedne popularita Nova Laucheru, to je asi do budoucna nejlepší způsob, jak redesignovat své Android zařízení.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru