Dnes vyšlo 15 článků

Google Now bude nástupcem iGoogle

Google Now bude nástupcem iGoogle

Google Now není na světě dlouho, ale to neznamená, že se ho Google nepokusí dále využít.

Spekulace

Prohlížeč Chrome a kód skrytý na webu ukazují, že by Google mohl nahradit iGoogle verzí Google Now. Nepotvrzená zpráva ukazuje na web, o kterém se říká, že ho Google používá k testování nových funkcí. V tomto případě kód volá Google Now. A existují i jiné náznaky, že se s Google Now rozbíhají velké plány. Google vybudoval na ploše Chrome zařízení rozšíření, které otevře Google Now v nové záložce. Jeho výchozím jazykem je prozatím ruština, ale z Chrome Web Store je ověřeno, že toto rozšíření skutečně pochází od společnosti Google.

Správné informace ve správný čas

Kód z webu také obsahuje úvod ke Google Now: „Začít s Google Now. Správné informace v ten správný čas.“

Nástupce

Google loni v létě odhalil, že jeho předchozí přizpůsobitelná domovská stránka iGoogle bude ukončena 1. listopadu 2013. Ta v roce 2005 přinesla kombinaci widgetů a vyhledávání a měla konkurovat My Yahoo. S jejím koncem tak musí přijít nějaký její nástupce.

Google Now debutoval v loňském roce jako osobní asistent. Ve vašem Android zařízení vám řekne, jaké je dnes počasí, jaký provoz můžete očekávat, kdy přijede další vlak, nebo jaké je skóre vašeho právě hrajícího oblíbeného týmu. To vše se děje automaticky. Nyní byste tedy takový automatický přehled měli získat i na váš počítač.

Zdroj: news.cnet.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru