Google nechce povolit nahrávání videa z YouTube

Společnost Google obdržela petici, kterou podepsalo více než milion uživatelů internetu. Podstatou žádosti je možnost nahrávání videa na počítač z videohostingu Youtube.

Petice se objevila na webu change.org. Možnost nahrávání videa jde proti názorům a obchodní politice Google. Hlavní výdělek se totiž vytváří z reklamy a nahráním na počítač by se tato možnost ztratila. Proto Google umožňuje pouze přehrávání pomocí YouTube stránek. Možnost nahrát video samozřejmě existuje. Ale je nelegální.

Google také bude proti nahrávání z hlediska autorských práv. Musel by totiž zcela změnit přístup ke způsobu nahrávání a k licenci na používání. Zatím Google garantuje nahrání a přehrávání videa bez možnosti jej dále šířit. Přenosem videa k domácímu použití by se YouTube stal spíše úložištěm a čas strávený na stránkách by se podstatně zkrátil.

V roce 2009 Viacom zažaloval YouTube za neoprávněné použití materiálů, ale soud žalobě nevyhověl, protože YouTube pouze poskytuje prostor a neodpovídá za práva. Pokud někdo prokáže autorství, YouTube vadný obsah odstraní. Stejně tak rozhodl pařížský soud se žalobou televize TF1. Soud v Hamburku sice v tomto roce zakázal YouTube rozmísťování materiálů GEMA, ale žádné sankce nebyly zveřejněny.

Zdroj: WebProNews

Komentáře

Nahoru