Google následuje Amazon, představil projekt Wing zabývající se bezpilotními letouny

Google je docela dobrý v utajování svých záměrů. Na projektu Wing pracuje už zhruba dva roky, přesto se o něm dozvídáme až teď. Před dvěma lety většina z nás neměla vůbec tušení, co to takový dron je. Teď bychom ale tyhle bezpilotní letouny mohli běžně potkávat.

Projekt Wing samozřejmě pochází z Google X laboratoří. Odtamtud totiž přichází všechny šílené nápady. Jenže ono to vlastně až tak šílené není. A Google není první, kdo se o podobnou věci snaží.

Spousta z vás si jistě vzpomene na to, že na stejné věci pracuje i Amazon. Společnost představila podobný projekt před pár měsíci. Uvedla ale, že může trvat až pět let, než se ho bude dát využívat v praxi.

Ale oba projekty jsou úplně jiné

Nicméně Google na to jde úplně jinak. Drony Amazonu jsou čtvercového tvaru a mají šest vrtulí. Návrh největšího internetového giganta vypadá spíš jako malé letadlo nebo větší racek.

Drony Amazonu navíc musí kvůli doručení každého balíčku přistát. Google to má vymyšlené jinak. Jejich dron otevře své břicho a pustí balíček k zemi. Ne, nemusíte se bát jeho rozbití. Bude zavěšen na tenkém lanu. Před tím, než dopadne na zem, zpomalí, takže přistání bude hladké. Lanko se namotá zpět, dron uzavře své útroby a odletí

project-wing-google

Drony od Googlu vypadají jako malá letadýlka

Upřímně něco takového jsme mohli čekat. Google odkoupil hned několik společností, u kterých je teď už prakticky jasné, že slouží právě projektu Wing. Jmenujme například Boston Dynamics nebo dubnovou akvizici Titan Aerospace – výobce solárních dronů. Teď už víme k čemu.

Aktuálně se drony testují v Austrálii, ale až se projekt dostane do běžného provozu, bude samozřejmě fungovat nejdříve v USA. My si tak ještě hodně dlouho počkáme.

delivery

Jenže bude to trvat. I pokud by se podařilo projekt dokončit, bude nutné domluvit různá pravidla a zákony. Stále je totiž dost lidí, kteří se dronů obávají.

Zdroje: Softpedia, The Verge

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru