Google nabízí online kurz pro práci s mapami

Google nabízí online kurz pro práci s mapami

Google už měl nějaké kurzy pro používání svých nástrojů, ale tentokrát se zaměřil na Mapy. Zájemci o tento kurz se mohou dozvědět mnoho užitečných informací o Google Mapách, Maps Engine Lite a Google Earth.

„Prostřednictvím kombinace videa a textových lekcí, aktivit a projektů se naučíte udělat mnohem více, než vyhledávat cesty nebo najít váš dům z vesmíru,“ představuje Google některé detaily z kurzu.

Kurz mapování s Googlem bude probíhat od 10. do 24. června a můžete si sami vybrat, zda chcete prozkoumat funkce Google Maps, Google Earth, nebo obojí. Kromě toho budete mít možnost dokončením projektu získat certifikát. Dobře, možná by se někdo mohl hádat o tom, zda vám tento certifikát k něčemu bude, protože asi není moc míst, kde ho použijete. Ale je to hezké aspoň symbolické dovršení kurzu.

„Svět je velké místo a my si rádi myslíme, že jej můžete lépe zvládat a užívat si s mapovými nástroji Google. Pokud se chcete do online kurzu připojit, navštivte g.co/mappingcourse a dozvíte se více,“ uzavírá Google.

Přestože je kurz dostupný i pro nás v Česku, nezapomínejte, že komunikačním jazykem bude jednoznačně angličtina. Zkusíte to, nebo vám umění pracovat s mapami přijde trochu zbytečné?

Komentáře

Nahoru