Google nabídl netbook se svým operačním systémem za 99 dolarů, již druhý den nebyl nikde k dostání

Google se rozhodl usnadnit studentům život a ušetřit jejich peněženku před blížícími se Vánoci. Prostřednictvím americké dárcovské organizace DonorsChoose.org nabídnul všem americkým školám možnost si zvýhodněnou cenu $99 koupit Samsung Series 5 Chromebook.

Ta nabídne školám v USA možnost Chromebooky získat za zvýhodněnou cenu $99. O notebooky musejí zažádat učitelé prostřednictvím daného vzdělávacího střediska. Podle aktuálních zpráv je již skladová zásoba nenávratně rozebrána.

Samsung Series 5 Chromebook

Samsung Series 5 Chromebook

Samsung Series 5 Chromebook je 0,8 palce tlustý počítač, který používá operační systém Chrome OS. Má standardně velkou klávesnici, 12,1 palcový displej, rozlišení 1280 x 800 pixelů a dvoujádrový 1,66GHz procesor Atom N570. Uvnitř PC je 2 GB RAM, 16GB SSD s konektorem mSATA, čtečka karet 4v1, HD webkamera. Na cesty je přibalena šestičlánková baterie poskytující až 8,5 hodinovou výdrž. Chromebook Samsung Series 5 s Wi-Fi se prodává za $400, cena modelu s Wi-Fi i 3G se pohybuje kolem $500 a víc.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru