Dnes vyšlo 15 článků

Google musí zaplatit ženě za to, že byla na Street View fotka jejího výstřihu

Google musí zaplatit ženě za to, že byla na Street View fotka jejího výstřihu

Těžko říct, jak se někomu může povést objevit svou vlastní podobu na Google Street View. Žena z Montrealu si zřejmě prohlížela místa, kde často bývá, a sebe tam skutečně objevila. Jenže se jí nelíbilo, že si na Googlu může kdokoliv z celého světa prohlédnout její výstřih, a tak se rozhodla to řešit.

Celé se to řešilo docela dlouho, protože Maria Pia Grillo svou fotku na Street View objevila již v roce 2009. Prý tehdy byla dost v šoku. Soud ale nedávno v 17 stránkovém projednání rozhodl, že jí Google dluží odškodnění ve výši 2250 dolarů (cca 50 000 Kč). A fotografii už na Street View nenajdete. Maria se svým výstřihem zmizela. I přestože měla na původní fotografii zamlženou tvář, zbytek fotky poskytoval dostatek informací k její identifikaci.

maria

Dnes je rozmazaná téměř polovina domu

Fotka jí prý způsobila deprese

Maria si stěžovala, že jí Google způsobil emocionální škody, deprese a výsměch od kolegů z dobře známé banky, ve které pracovala. Google souhlasil s tím, že rozostří větší část obrazu, ale odmítl jí darovat jakékoliv peněžní odškodnění s tím, že přece byla na veřejném místě a žádná souvislost mezi Street View a jejími emocionálními problémy neexistuje.

Soud však rozhodl jinak. Lidé prý neztrácí své právo na soukromí jenom tím, že jsou na veřejném místě. Google musí zaplatit odškodné a ještě 159 dolarů za soudní náklady.

Zdroj: Gigaom

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru