Google mapy zobrazí obsazenost hromadné dopravy

Google mapy zobrazí obsazenost hromadné dopravy

Google mapy a mapy od Seznamu (Mapy.cz), se neustále předhánějí, kdo přinese uživatelům lepší službu. Google mapy patří k nejpoužívanějším navigacím vůbec. Nyní se začali mnohem více soustředit na cestování po městě. Mají detailnější mapy pro pěší a zároveň mnohem lépe dokáží plánovat trasu hromadnou dopravou. Google mapy přináší pro cestující novou funkci. Jakou? Informaci o přeplněnosti dopravního prostředku.

Google mapy přináší inovaci v cestování hromadnou dopravou. Pro cestující bude poskytovat informaci o tom, jak moc je dopravní prostředek (tramvaj, autobus, metro, vlak) přeplněný. Tato služba bude fungovat ve velkých městech v Republice – v Praze a v Brně. Díky této funkci se budete moci rozhodnout, zda vybraným spoje pojedete nebo počkáte na další, který nebude tak přeplněný. Google mapy budou zjišťovat situaci přímo od uživatelů aplikace a také z celosvětově sbíraných dat, která jsou stará pouze pár měsíců. Služba se orientuje na základě historických dat přímo od dopravních podniků v návaznosti na denní dobu.

Google mapy poskytují také případná zpoždění hromadné dopravy a nově tedy i obsazenost. V navigaci určené pro automobilovou dopravu jsou tyto metriky dávno implementované. Google dává najevo, že se bude orientovat na zlepšování cestování městskou hromadnou dopravou. Zatím bude služba dostupná pouze ve velkých městech. Třeba se postupem času dočkáme aplikace služby na všechna města disponující městskou hromadnou dopravou.

Zdroj, foto: googlemaps.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru