Dnes vyšlo 15 článků

Google Mapy zobrazí bezbariérové trasy pro hendikepované

Internetová společnost Google myslí i na hendikepované uživatele, přičemž její oblíbená mapová aplikace bude zobrazovat bezbariérové trasy. Známou politikou kalifornského gigantu je, že zaměstnanci mohou využít 20 % svého pracovního času pro práci na jiném, jako na svém primárním projektu. Například aplikace Gmail, AdSence a Google New začaly jako 20% projekty. A stejnou formou vznikla nová funkce Google Map.

Aplikace zobrazuje vedle tras a poloh míst i otvírací hodiny podniků a firem, recenze návštěvníků daného místa, počasí v hledané lokalitě a další. Po novém se objeví i informace o bezbariérové přístupnosti. K realizaci této užitečné funkce společnost využila „Local Guides“, což jsou uživatelé mapové aplikace, kteří poskytují podrobné informace o jimi navštívených místech.

Google Mapy tak pomohou tělesně postiženým lidem na invalidním vozíku, matkám s kočárky i starším lidem používající berlu. Velikán Google seskupuje informace ze všech koutů světa a vytváří z nich informace univerzálně přístupné a užitečné.

Zdroj: Business Insider

Komentáře

Nahoru