Dnes vyšlo 15 článků

Google Mapy vám pomůžou vyhnout se dopravním komplikacím

Google dnes do svých map přidal funkci, která má za cíl pomoci uživatelům vyhnout se nepříjemným dopravním zácpám. Zároveň prozradil, jaké destinace patřily v průběhu minulého roku k těm nejvyhledávanějším.

Podle Googlu představuje právě blížící se začátek léta čas, kdy jsou dopravní komunikace po celém světě nejvíce vytěžovány. Není proto žádným překvapením, že ke spuštění této funkce došlo právě nyní. Shodou okolností se tak stalo v Den obětí války, jenž se v USA slaví vždy poslední květnové pondělí.

Nová funkce je přehledná a usnadní vám cestování.

Nová funkce je přehledná a usnadní vám cestování.

Nová funkce je přímo implementována do rozhraní, které je běžně využíváno pro plánování tras. Stačí, když zadáte startovní a cílovou destinaci a pokud se na vámi zvolené trase vyskytuje nějaký druh dopravní zácpy, budete na to upozorněni a bude vám nabídnuta alternativní trasa k cíli. Dalším zajímavým prvkem této nové funkce je i to, že vám zobrazí odhadovanou časovou ztrátu, kterou vám daná komplikace může způsobit.

Šokující odhalení?

Společnost si v průběhu minulých dní stáhla údaje z Google Map aby zjistila, jaké destinace lidé nejčastěji vyhledávají. Mezi ty nejvyhledávanější v rámci uplynulého roku patřily pláže, hřbitovy, benzinové pumpy, restaurace , obchody s nábytkem a stánky se zmrzlinou. Nevíme jak vás, ale nás poslední jmenovaný údaj docela překvapil.

Zdroje: TechCrunch, PCMag

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru