Google Maps se ocitly pod vodou

Uživatelé, kteří doposud pouze brouzdali ulicemi, se nyní dostanou také na mořské dno. Bez potápěcího přístroje mohou sledovat podmořský svět nejkrásnějších míst planety.

Společnost Google se spojila s Catlin Seaview Survey, která zajistila fotografování podmořských záběrů. Kolekce fotografií obsahuje snímky šesti nejznámějších podvodních světů včetně korálového útesu v Austrálii, na Filipínách a na Havaji.

Panoramatické pohledy se dají nalézt v Street View aplikaci Google Maps a Street View Gallery na odkazu maps.google.com/ocean.

Pro širokou veřejnost společnost Catlin Seaview Survey umožnila přístup do oceánu bez potřeby skutečného potápění. Nyní je možné ze země pomocí počítače, laptopu, tabletu nebo smartfonu pozorovat podmořský svět a virtuálně se potápět tisíce kilometrů na Velkém bariérovém útesu a v Korálovém moři, sdělila společnost Catlin Seaview Survey na svých stránkách.

Catlin Seaview Survey použila speciální podvodní kameru s označením SVII, která zaznamenala například moře u Heronova ostrova. Ukazuje také potápěče v kráteru Mauí Molokini a kolonie ryb na ostrově Apo u Filipín, který je vulkanického původu.

 Zdroj: News Yahoo

Komentáře

Nahoru