Dnes vyšlo 15 článků

Google Maps má nyní funkci Street View

Po problémech s Apple Maps na novém smartphonu iPhone 5 využívá Google problémů konkurenta a vydává další verzi své kartografické služby Google Maps. OS Android tak získal další náskok před iOS 6.

Společnost Google dokonce zvažuje poskytnutí programu s Google Maps pro vlastníky iPhonů a iPadů. Zatím je totiž možné používat pouze ořezanou verzi Google Maps v prohlížeči, i když se rozšířila také o Street View.

Hlavní výhodou nové verze je bezplatná navigace s podrobnými ukazateli zatáček a hlasovou podporou. V Google Maps je také možné najít podrobné plány ulic a velké množství odkazů na památky. Sledovat se dají desítky objektů včetně přesných adres firem a organizací v USA a různých dalších zemí. Na mapě se zobrazují nejen hlavní budovy, ale také stavby uvnitř komplexů. Některé obchody, muzea, letiště a další objekty obsahují plány pater a vnitřních prostor. Funguje také synchronizace mezi různými zařízeními během několika vteřin. Jen autonavigace není vždy přesná, často ukazuje do ulic, kde je zákaz vjezdu.

Pro vlastníky smartphonů iPhone, iPod Touch a iPad znamená používání map přes prohlížeč, že musejí navštívit stránky maps.google.com a vybrat si ikonu, která umožní prohlížení Street View přímo. Nová ikona se dostane na obrazovku a po kliknutí se otevře v novém okně. Tato nová aplikace pracuje v prohlížečích Safari i Chrome na iOS.

Zdroj: Reviews CNET

Komentáře

Nahoru