Google má vlastní tlačítko „To se mi líbí“

Google má vlastní tlačítko „To se mi líbí“

Včera Google oznámil spuštění nové služby Google +1. Tlačítko je zdánlivě podobné tlačítku „Like it“ na Facebooku, ale není to tak pravda. Média dlouho dobu spekulovala o možnosti, že se můžeme připravit na novou sociální síť, která Facebooku dokáže čelit, ani to však není zcela pravda. Toto tlačítko mohou využít uživatelé služeb Googlu, kteří mají vlastní účet. Kliknutím na tlačítko tak mohou vyjádřit, jak se jim daná stránka líbila a tak ji doporučit. Tlačítko budeme moci spatřit nejen ve výsledcích vyhledávání, ale zároveň i u kontextové reklamy.

Veškerá kliknutí na tlačítko +1 budou zaznamenávána v profilu daného uživatele, který na něj klikl. Google tak bude moci dojít k k personalizaci všech výsledků vyhledávání a zároveň i reklam díky doporučení vašich přátel a díky údajům ve Vašich profilech. Uživatel může svoje kliknutí spravovat ve svém profilu, dají se tedy i smazat.

Zdroj: Google Blog

Petr je jedním ze spoluzakladatelů diskuzního portálu RostWorld.cz. Podílel se na složení moderátorského týmu a dodnes je jedním z nejvyšších lidí z RostWorldu. Drží se v anonymitě, ale rozhodl se pomoci i našemu magazínu. Proto se bude starat o zajímavé články ze světa IT a rozhovory se členy magazínu.

Komentáře

Nahoru