Google má technologii, která rozpozná obsah fotografií

Fotografie publikované na webu mají spoustu možností využití, a to jak pro osobní účely, tak pro masy. Taggování (tedy označování ) obrázků je velmi zdlouhavý proces. Ale vypadá to, že Google přichází s dokonalým řešením.

Google nyní na svém blogu představil nový systém, který dokáže rozpoznat obsah fotografií a pak tyto fotografie automaticky označuje pomocí přirozeného jazyka.  Ačkoliv již existuje několik softwarů, které jsou schopny automaticky označovat obrázky, Google je první, který umí úplné popisy, jako například „holčička v klobouku foukající bubliny“.

U8Y3.itn_google_ma_technologiu_jpg

Google umí popsat obrázky – skoro přesně

Jak můžete vidět na obrázcích, popisy ještě nejsou úplně přesné, ale už nyní jsou velmi dobré. I když je tento projekt v počáteční fázi, jde o velmi významné vyhlídky do budoucnosti.

zdroj: thenextweb

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru