Google má povolení na testování aut s umělou inteligencí

Google má povolení na testování aut s umělou inteligencí
Google je obecně známý svými „inteligentními vozidly“. Nyní se však mohou radovat, neboť jim kalifornské úřady povolili testy těchto aut s umělou inteligencí, které budou moci jezdit po území celého státu. Doposud se povolení týkaly pouze určitých oblastí. Nyní Kalifornia udělila 29 povolení. Google jich dostal 15 a zbytek si rozdělily automobilky Mercedes Benz a Audi. Společnost z Mountain View (Google) tedy může vyrazit na cesty s upraveným SUV od Lexusu.

Google má jasnou vizi, za kterou hrdě jde. Proto se této společnosti také tak daří. Před čtyřmi měsíci ukázala tato společnosti doslova „budoucnost automobilů“. Proč? Uvedli malý elektromobil bez volantu a pedálů, který dokáže vyvinout maximální rychlost 40 km/h. Není sice nejrychlejší, ale má celkem velké přepoklady stát se klasickým městským autem pro každého. Protože mu však chybí standardní řízení, Google s ním na silnice a veřejné cesty ještě nesmí.

lexus

Upravený SUV Lexusu

Google na to šel chytře a prozatím na vozidla manuálně klasické řízení přimontoval. Až úřady povolí test těchto vozítek, Google zase řízení odstraní. Avšak nejedná se o záležitost několika dní, spíše několika let možná měsíců.

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru