Google má patent na volební hlasovací systém

Neznamená to, že příští volby prezidenta už zvládneme z pohodlí domova přes Google. Společnost vymýšlí a testuje mnoho věcí a ne všechny se stanou skutečností. Každá nám ale poskytne vizi, jak by mohl vypadat svět za 20, 30, 60 nebo třeba 100 let.

Nedávno si Google podal patent na „Hlasovací uživatelské rozhraní“, které by mělo být vložené do výsledků vyhledávání a prolinkované na účty soutěžících na sociálních sítích.

google-voting-patent

Když mluvíme o soutěžících, nemáme na mysli jenom prezidentské kandidáty. Teoreticky by se dal systém využít třeba při hlasování v soutěžích jako SuperStar, nebo při dotazování společností, co se uživatelům líbí/nelíbí. Význam by to mohlo mít i pro běžné uživatele. Google by vám třeba mohl zobrazovat obsah na základě toho, pro koho jste hlasovali.

Problém zůstává ve věrohodnosti. Kdo vám zajistí, že za počítačem sedí skutečně ten, za koho se osoba vydává? I patent mluví o ověření, celé to tedy bude docela komplikované.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru