Google má nepříjemné finanční starosti

Zisk společnosti Google Inc. se ve III.čtvrtletí snížil o 20 % a činí tak 2,18 miliardy dolarů. Za stejné období minulého roku byl zisk 2,73 miliardy dolarů. Propad byl zaviněn nárůstem nákladů a snižováním cen za reklamu.

Akcie Google se propadly ze dne na den o 9,8 % na 678,58 dolaru. Výsledky hospodaření jsou mnohem slabší, než očekávali investoři. Přitom cena akcií Google se za poslední čtvrtletí zvýšila o 18 %.

Ve III.čtvrtletí se platba za kliknutí snížila o 15 % ve srovnání se stejným obdobím minulého roku a byla o 3 % nižší ve srovnání s předchozím čtvrtletím. Vyplacená kliknutí (PPC – pay per click), která se počítají podle skutečného kliknutí na reklamu, se zvýšila o 33 % ve srovnání se stejným obdobím předcházejícího roku a byla vyšší o 6 % také oproti minulému čtvrtletí.

Příjem ze společnosti Motorola, kterou Google vlastní, činil 2,58 miliardy dolarů. Z toho byla mobilní část příjmů 1,78 miliardy dolarů a ostatní příjmy 797 miliard dolarů. Celkově měla Motorola ztrátu 527 milionů dolarů.

Pokud se počítá zisk na akcii společnosti Google, tak ten činil 6,53 dolaru oproti 8,33 dolaru ze stejného období minulého roku. Celkový zisk společnosti je nyní 11,33 miliardy dolarů. Celkové náklady se zvýšily o 71 % na 4,8 miliardy dolarů.

Zdroj: Nasdaq

Komentáře

Nahoru