Google kupuje softwarovou společnost Apigee za 625 milionů dolarů

Společnost Google oznámila, že plánuje koupit startup Apigee, jehož software pomáhá firmám při komunikaci s mobilními a webovými aplikacemi používanými zákazníky a partnery. Internetový gigant, který chce touto akvizicí posílit své aktivity v oblasti cloudových služeb, kupuje vývojářskou firmu za 625 milionů dolarů (15 miliard korun).

Startup Apigee byl v létě roku 2014, kdy naposledy získal peníze od soukromých investorů, oceněn na 600 milionů dolarů. Hodnota potom klesla na 494,5 milionů dolarů a klesala dál. Akcie společnosti se vyšplhaly zpět nahoru v září 2016.

mac-459196_1280

Google kupuje startup Apigee. Zdroj: Pixabay

Diane Greene, senior viceprezident Googlu, napsal na svém blogu, že Google koupí Apigee, protože jeho rozhraní API je životně důležité pro dnešní podnikání. Po akvizici se tým startupu Apigee připojí k týmu Googlu.

Apigee má spoustu významných zákazníků, mezi nimiž se najdou společnosti jako AT&T, Burberry, Vodafone či Světová banka.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru