Dnes vyšlo 15 článků

Google kupuje cloudovou platformu Orbitera za 100 milionů dolarů

Společnost Google včera 8. srpna 2016 oznámila další akvizici, se kterou by se měla posunout před Amazon AWS, Saleforce a Microsoft v oblasti podnikových služeb. Internetový gigant totiž získal startup Orbitera, který nabízí prostřednictvím cloud řešení nákup a prodej softwaru.

Podmínky dohody nebyly zveřejněné. Nicméně, blízké zdroje prozradily, že Google startup koupil za cca 100 milionů dolarů.

mac-459196_1280

Google kupuje cloudovou platformu Orbitera za 100 milionů dolarů. Zdroj: Pixabay

Google kupuje talentovaný, technologický a už existující společnost, tudíž bere na vědomí, že cloudové služby startupu už využívají i některé další firmy, například Adobe, Oracle či Metalogix. Všechny uvedené společnost prodávají cloudové služby od dodavatelů třetích stran.

„Tato akvizice nejenže zlepší podporu dodavatelů softwaru ve službě Google Cloud Platform, ale také poskytuje zákazníkům větší výběr a flexibilitu v dnešním multi-cloud světě,“ uvedl Google v prohlášení pro TechCrunch.

Marcin Kurc, CEO startupu Orbitera, poznamenává, že Google bude udržovat vše tak, jak je to v tomto okamžiku. A zároveň podotýká, že startup se zaměřuje na poskytování čtyř aspektů pro vybudování cloud trhu, a to na balení a rezervy, fakturace a optimalizaci nákladů, tržiště a katalogy a zkoušky a lead management.

„Pokud bychom se měli podívat do budoucna, jsme odhodlaní udržet neutralitu platformy Orbitera, která má podporovat multi-cloud obchod. Těšíme se, že budeme pomáhat modernímu podniku, kterému se v multi-cloud světě daří,“ napsal Nan Boden, vedoucí globálních technologických partnerů společnosti Google. „Orbitera vybudovala silný ekosystém dodavatelů podnikového softwaru dodávající software pro více cloudů. Tato akvizice nejenže zlepší podporu dodavatelů softwaru ve službě Google Cloud Platform, ale posilní podporu společnosti Google v multi-cloud světě. Poskytujeme zákazníkům větší výběr a flexibilitu, pokud jde o jejich funkci v cloud prostředí.“

Zdroj: TechCrunch

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru