Google koupil startup, se kterým fotoaparát telefonu identifikuje objekty

Google dne 6. července 2016 oznámil, že kupuje pařížský startup Moodstocks, který vyvíjí technologii strojového učení. Google chce zdokonalit rozpoznávání obrazů na chytrých telefonech.

„Budeme pokračovat v našich plánech týkající se strojového učení,“ napsal Vincent Simonet, vedoucí výzkumného a vývojového týmu pro Google France. „Moodstocks je nejnovější důkaz našeho závazku k této oblasti.“

smartphone-1445489_1280

Google koupil startup Moodstocks. Zdroj: Pixabay

Pařížský startup Moodstocks potvrdil dohodu také na svých webových stránkách:

„Dnes s nadšením oznamujeme, že jsme spojili síly s Googlem, aby naše práce byla ve větším měřítku. Očekáváme, že akvizice bude dokončená v několika příštích týdnech. Našim cílem bude vyvíjet skvělé nástroje pro rozpoznávání obrazu v rámci společnosti Google, ale jsme si jisti, že naši současní platící zákazníci budou moci služby využívat až do skončení předplatného.“

Podmínky transakce nebyly zveřejněné. Společnost Moodstocks byla založena v roce 2008. A nyní malý tým této francouzské společnosti se připojuje k R&D týmu společnosti Google v Paříži, kde bude nadále rozvíjet nástroje jako součást služeb společnosti Google.

„Spousta služeb Googlu používá strojové učení, aby bylo jejich využití v každodenním životě jednodušší a užitečnější, jako je Google Translate, Smart Reply Inbox či Google aplikace. Učinili jsme velký pokrok z hlediska vizuálního rozpoznávání. Nyní můžete vyhledávat v obrázcích na Googlu například „párty“ či „pláž“ a aplikace vám nabídne kvalitní snímky, aniž byste je museli hledat ručně. Ale je zde ještě hodně práce. A s tím nám pomůže Moodstocks,“ dodal Google.

Zdroj:VentureBeat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru