Google koupil společnost Meebo za 100 milionů dolarů a Quickoffice za cenu, která nebyla zveřejněna

Společnost Meebo byla založena v roce 2005 a představuje program, který umožňuje rozmísťovat odkazy na svoje stránky v sociálních sítích Twitter a Facebook. Quickoffice je mobilní aplikace pro zpracování dokumentů.

Společnost Google se snaží koupí společnosti Meebo posílit svoji sociální síť Google+, aby získala uživatele, kteří používají Facebook. A také získat část jejích reklamnch možností, protože přes modul, který se objevuje v dolní části webové stránky, se rozmísťuje reklama.

Koupě Quickoffice je přímým útokem na pozice Microsoftu v oblasti mobilních zařízení. Program totiž umožňuje synchronizaci dat s MS Office na tabletech a smartfonech. Google má online aplikace na zpracování dokumentů Google Docs a placenou verzi Google Apps, které ale nepracují ideálně s MS Office. Přes Quickoffice chce Google dosáhnout dobré synchronizace Google Apps a MS Office.

Programem Quickoffice je vybaveno asi 400.000.000 zařízení. Za poslední 3 roky společnost Google koupila kolem 140 společností za celkovou cenu přesahující 16 miliard dolarů.

Zdroj: News Yahoo

Komentáře

Nahoru