Dnes vyšlo 15 článků

Google je nekompromisní: vypne Glass každému, kdo poruší pravidla

Google je nekompromisní: vypne Glass každému, kdo poruší pravidla

Společnost Google má nad revoluční novinkou plnou moc

Google nedávno zveřejnil seznam přísných pravidel pro uživatele Google Glass. Hodlá potrestat každého, kdo tato pravidla poruší, tak, že brýle vypne. To Googlu umožňuje cloud.

Mezi pravidla, respektive zákazy, které Google vydal, patří třeba zákaz prodeje, ale i darování nebo pouze půjčení bez vědomí Google. Společnost tak chce zajistit, že „vyvolení“ kterým brýle poskytne, je využijí k bohulibým účelům, které sami prezentovali ve výběrovém řízení. Z tohoto řízení vzešli vítězové, kteří smějí novinku vyzkoušet a použít za cenu 1500 dolarů. V případě, že poruší zmíněná pravidla, Google brýle na dálku deaktivuje.

Používání brýlí je vázáno na cloud Google, který je repozitářem aplikací a prostorem pro synchronizaci dat. Dalších technických detailů je zatím poskrovnu – ví se, že Google Glass jsou vybaveny 5-megapixelovou kamerou, 12 Gb uživatelské paměti na flashdisku a že baterii bude třeba nabíjet každý den.

Diskuse kolem etiky používání Google Glass neutichají, naopak – již vznikají první omezení a právní normy, které např. zakazují používat Google Glass při řízení vozidla. Také se již objevují podniky, které přímo zakazují vstup s Google Glass.

Zdroj: https://tech.sme.sk

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru