Google je krůček od koupení Waze za 1,3 miliardy

Google je krůček od koupení Waze za 1,3 miliardy

Válku o komunitní navigaci Waze vyhrál Google, když za startup nabídl 1,3 miliardy dolarů. Obchod zatím nebyl uzavřen, první zprávy ale říkají, že Google nebude propouštět zaměstnance z vývojářského centra v Izraeli, ale nechá je ve funkcích ještě „minimálně tři roky“.

Podle zprávy tedy CEO Waze Noam Bardin zůstane v čele společnosti a Waze nebude – aspoň prozatím – integrován do gigantu Google.

Waze, bezplatná navigační aplikace pro iPhone, fungovala teprve několik měsíců, když s nabídkami o koupi vyrukoval Google a Facebook. Kolovaly dokonce zvěsti, že o odkup Waze má zájem i Apple, ale 28. května CEO Applu Tim Cook tyto zprávy popřel.

Google ani Waze nechtějí zatím situaci komentovat, Google se vyjádřil dokonce v tom smyslu, že nereaguje na drby a spekulace. Jedná se jen o známou a provařenou fintu technologického gigantu nebo je akvizice Waze skutečně jen spekulací?

Zdroj: https://mashable.com/2013/06/09/google-waze/

Zdroj obrázku: https://mashable.com/2013/06/09/google-waze/

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru