Dnes vyšlo 15 článků

Google chce investovat miliardu dolarů do SpaceX

Do popředí se dostává společnost SpaceX vedená vizionářem Elonem Muskem, který věří v kolonializaci Marsu a plánuje řadu perspektivních projektů. Jeden z nich si klade za cíl pokrýt celý svět internetovým signálem prostřednictvím mikrosatelitů. Projekt se samozřejmě zamlouvá Googlu, který chce investovat jednu miliardu. 

V posledních několika týdnech se do popředí velkých magazínů dostává jméno výkonného ředitele společnosti SpaceX. Společnost vede totiž Elon Musk, který spouští řadu zajímavých projektů. Dokonce si dal za cíl i kolonizaci Marsu, o čemž se již několik desítek let pouze abstraktně hovoří. Nyní se však mluví jen o jednom – o pokrytí celého světa internetovou sítí prostřednictvím mikrosatelitů. Musk si totiž představuje, že by tento “vesmírný internet” mohl sahat až k Marsu a vyjádřil se jasně, že na realizaci tohoto poměrně náročného projektu bude potřebovat přes deset miliard dolarů.

Jedna miliarda pro SpaceX

Tato idea se samozřejmě zalíbila internetovému velikánu z Mountain View. Google chce totiž investovat do společnosti SpaceX miliardu dolarů. Rozšířit internet je totiž primárním úkolem všech větších firem, o tuto problematiku se zajímá nejen Google, ale i ostatní jako například sociální síť Facebook. 

Google dokonce spustil i vlastní projekt s létajícími balóny Loon.

Inspirováno: StartItUp. Venturebeat

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru