Google hledá testery 360° videí

Pokud vás zajímá virtuální realita a přijdete s nějakým dobrým nápadem, Google vám dá šanci otestovat kamerový systém, který natáčí prostředí okolo vás ze všech stran.

V rámci projektu Jump Google vymyslel, že když spojí 16 GoPro kamer, bude možné natáčet 360° videa. No, nápad je to hezký, ale ještě je potřeba jej otestovat. A proto Google nabízí lidem po celém světě, aby se zapojili do jeho testovacího programu. Pár vybraných šťastlivců kamerový systém v létě dostane domů a bude mít možnost podílet se na začátcích tvorby virtuální reality.

google_jump

Takhle vypadá kamerový systém

Je zřejmé, že větší šanci mají producenti, filmaři, umělci a novináři, ale přihlásit se může každý a hodně záleží na nápadu. V přihlašovacím formuláři se vás totiž Google ptá na pár otázek a obzvlášť mu záleží na tom, co chcete s Google Jump soupravou dělat. Takže pokud vymyslíte něco opravdu originálního, určitě máte šanci.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru