Google Glass v prodeji až v roce 2014

Google Glass v prodeji až v roce 2014

Podle nových zpráv bude Google Glass v prodeji až od roku 2014. Přitom vývojářům byla raná verze k dispozici již od dubna tohoto roku a počítalo se s tím, že do prodeje se dostane někdy ke konci roku.

V dubnu tohoto roku jeden z vývojařů na Google konfereci oznámil, že Google Glass by se měl dostat do prodeje ke konci roku 2013. Nedávno ale mluvčí Googlu oznámil, že se s Google Glass počítá až v roce 2014. Když se ho reportéři z Computerworld zeptali, proč se datum vydání posunulo, tak odpověděl:

Vždycky jsme si dělali a přizpůsobovali naše plány. Ta nejdůležitější věc je, že se zaměřujeme na tvorbu úžasného výrobku pro uživatele, ať už bude spuštěn kdykoliv.

Analytici z mnoha společností si toho rozhodnutí ale pochvalují. Jsou rádi, že Google se snaží před vydáním brýle dotáhnout do dokonalosti. Jedná se totiž o kompletně nový druh zařízení, a tak tedy velmi záleží na kvalitě prvního produktu tohoto typu.

Kdyby Google Glass byli propadákem, tak by celý potenciální trh s chytrými brýlemi byl přinejmenším ohrožen. A to by byla škoda, neboť myšlenka Google Glass je velmi pokroková.

Někteří analytici si ale myslí, že za vším stojí marketing. Často se totiž mluví o Google Glass v souvislosti s narušováním soukromí. Google pravděpodobně potřebuje více času na to, aby zvolil správné uvedení výrobku.

Zdroj: computerworld.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru