Google Glass pomůže s cestováním v MHD

Google Glass pomůže s cestováním v MHD

Google pravidelně na Google Glass vydává aktualizace, které vylepšuje jeho aplikace a celkově zlepšují jeho funkčnost. Nyní vydal aktualizaci, díky které vám Glass pomůže při cestě MHD. Ale pouze pokud máte smartphone s Androidem.

Poslední aktualizace přidává autobusy, tramvaje, metra a další. Když tedy zadáte lokaci, Google Glass vám najde přesnou trasu a jízdní řád. Používá to nagivační systém Android telefonu, ke kterému jste právě připojeni.

To tedy znamená, že se samotným Google Glass nebo při připojení na iOS zařízení to zatím není možné. Zatím tuto vychytávku umožnuje pouze aplikace MyGlass na Android.

Použití by mělo být jednoduché. Jednoduše řeknete „ok glass, get directions to…“ což znamená „glass, naveď mě na…“. Glass defaultně použije stejný typ transportu jako minule. Nicméně půjde jednoduše změnit, takže se nemusíte bát.

Nicméně se neví, kdy se něčeho podobného dočkáme i v našich končinách. Navíc je zde problém se samotným nošením Google Glass. Komu by se chtělo nosit v MHD zařízení za desetitisíce? Vždycky je tu riziko krádeže.

Kromě této vychytávky aktulizace přináší i další věci. Například při posílání zprávy na pozadí budete moci vidět profilovou fotku člověka, s kterým právě komunikujete.

Google Glass je pravidelně vylepšován.

Google Glass je pravidelně vylepšován.

zdroj: techcrunch.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru