Dnes vyšlo 1 článků

Google Glass – další nepodařený projekt

Vytvoříme něco chytrého, co bude obdivovat celý svět – zněla asi původní myšlenka při vývoji Google Glass. Jejich budoucnost však není moc růžová. Prostě a jistě, lidstvo není na „chytré brýle“ moc připravené. Vývojáři aplikací se totiž nesoustředí na potencionál brýlí, ale spíš chytrých hodinek, které teď chce mít snad každý druhý.

Google rozjel projekt, který nazval Google Glass. Mělo se jednat o inovaci, kterou svět ještě nezažil. Mělo se jednat o projekt chytrých brýlí, který by lidem představil nové možnosti. Avšak tato idea celkem rychle skončila. Proč? Moc lidí tento nápad evidentně nezaujal, proto je také malá skupina lidí, kteří tyto brýle používají. To se nevyplatí vývojářům. Proto většina dotázaných uvedla, že další aplikace pro Glass již nevytvoří. Dokonce samotní zaměstnanci Googlu se jim ani nevěnují, neboť mají na práci spoustu jiných věcí.

Google Glass Prescriptions

Pro Google Glass již nikdo nechce vytvářet aplikace

Tak to se nepovedlo!

Do té klasické lidské sféry by se chytré brýle měly dostat příští rok, pokud k tomu tedy dojde. Aby toho však nebylo málo, tak jeden ze symbolů samotné společnosti – Sergey Brin už v potenciál brýlí zřejmě také nevěří. Proč? Nikdy si je nesundával, avšak stala se věc taková, že před nedávnem dorazil na jistou událost bez chytrých brýlí. To je další náznak toho, že Google Glass by se mohl řadit k dalším nepovedeným projektům kalifornského velikána.

No, uvidíme, jak se k tomu Google postaví…

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru