Dnes vyšlo 15 článků

2,4 m daleko od 25 palcové obrazovky s HD rozlišením

2,4 m daleko od 25 palcové obrazovky s HD rozlišením

O fungování Google Glass se už delší dobu šíří spousta domněnek a fám. A přestože se k prodeji dostanou až koncem letošního roku, Google už dnes zveřejnil technická data těchto brýlí. A tak se můžeme přesvědčit, jak to tedy vlastně bude fungovat.

Google říká, že rozlišení displeje je vysoké. Je to prý, jako kdybyste byli 2, 4 m daleko od 25 palcové obrazovky s HD rozlišením. Jiné dokumenty však ukazují, že skutečné rozlišení displeje je 640×360. Zvuk je přenášen po rámu brýlí, což odstraňuje nutnost sluchátek a udržuje celkový elegantní vzhled.

Elegantní podoba Google Glass

Elegantní podoba Google Glass

Fotoaparát nacházející se jen na části displeje je schopen pořizovat fotografie v rozlišení 5 Mpx a video 720p. K dispozici je také wi-fi, Bluetooth, 16GB paměti (použitelných je však jen 12 GB). Baterie vydrží při běžném používání jeden den. Balení Google Glass bude obsahovat i micro USB nabíječku a Google uživatelům doporučuje, aby opravdu používali jen tuto originální. A to ve vlastním zájmu – pro dlouhé a bezproblémové používání přístroje.

Google také uvedl, že Glass budou fungovat s jakýmkoliv chytrým telefonem, který disponuje technologií bluetooth. I když to vypadá, že GPS a SMS zprávy fungují pouze prostřednictvím jejich aplikace MyGlass pro telefony s operačním systémem Android. Je docela pochopitelné, že se Google bude snažit zvýhodňovat zákazníky, kteří používají i telefony s jeho operačním systémem.

Dokážete si představit, že se nám toto bude zdát jednou naprosto normální, stejně jako dnes normálně vnímáme dioptrické brýle?

Tyto informace uvedl Google: support.google.com

Zdroj obrázku: neowin.net

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru