„Google Experiment“ blokuje australské zprávy ve vyhledávání

„Google Experiment“ blokuje australské zprávy ve vyhledávání

Google začal skrývat australské zpravodajské weby před některými místními uživateli v experimentu, který přichází uprostřed snahy Canberry přimět technologické firmy platit mediálním výstupům za zobrazení jejich obsahu.

Austrálie plánuje přinutit Google a Facebook, aby platily australským mediálním organizacím. Pravidla „první na světě“, která mají vstoupit v platnost v tomto roce, se budou vztahovat na zpravodajský kanál Facebooku a vyhledávání Google. Technologické společnosti s tím samozřejmě nesouhlasí a vzbuzuje to unich vlnu nevole. Australský finanční přehled uvedl, že Google blokuje několik hlavních komerčních zpravodajských serverů, včetně jeho nejdůleřitějších, novin News Corp a Guardian Australia. Zpravodajský web je blokován před vybranými uživateli. Místo webu se zobrazují jiné, podobné nebo staré odkazy. Mluvčí Google uvedl, že změny byly součástí „desítek tisíc experimentů“, které probíhají. „V současné době provádíme několik experimentů, z nichž každý zasáhne přibližně 1% uživatelů Vyhledávání Google v Austrálii, aby měřil vzájemné dopady zpravodajských podniků a Vyhledávání Google,“ uvedl ve svém prohlášení. Experimenty měly být dokončeny počátkem února, uvedl mluvčí Google.

„V roce 2018 byla hodnota, kterou jsme vydavatelům poskytli pouze prostřednictvím doporučeného provozu, odhadována na 218 milionů australských dolarů,”dodal. Google již dříve varoval: „způsob, jakým Aussies používají Google, je v ohrožení“, pokud zákon vstoupí v platnost. Facebook hrozil, že zablokuje uživatelům a mediálním organizacím v Austrálii sdílení novinek.

Iniciativa byla pozorně sledována po celém světě. Střet zpravodajských kanálů, technologických gigantů a jejich zisků z reklamy se odehrává po celém světě.

 Zdroj, foto: channelnewsasia.com 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru