Google Drive dá menší dárek studentům a učitelům v podobě neomezeného uložiště zdarma!

Asi netřeba představovat ten slavný „Google Drive“. Ale i přes to, jedná se o jedno z těch povedených cloudových uložišť, které nabízí řadu výhod . Google na začátku léta uvedl nový program „Drive for Work“. Co to znamená? Především výhodu pro malé firmy. Google jim totiž nabídl (pokud mají alespoň 5 zaměstnanců), že jim prodá za 10 dolarů měsíčně neomezenou kapacitu disku. Geniální marketingový nápad. Avšak Google pokračuje, uvedl zrovna před nedávnem (je tomu několik dní) další program, tentokrát zaměřený na studenty a učitele. Co nabídl?

Řekněme to stručně – zahájil program Drive for Education s neomezeným prostorem, který mohou využívat studenti a profesoři zdarma. Služba se přidá mezi další a oblíbené aplikace Google Apps for Education, což je mimochodem také jednou z free služeb kalifornského Googlu. Možná jste zajásali, ale získat neomezený prostor není až tak lehká záležitost. Je celkem velké množství lidí, kteří by se za záminkou získání neomezeného prostoru byli ochotni vydávat za studenta. Google udělat tu věc, že pokud student chce využívat neomezený prostor, který nabízí Drive for Education, musí o to zažádat samotná škola.

Jen k formalitám, Google také uvedl, že každý nahraný soubor může mít maximálně velikost 5TB.

Proč to vlastně Google dělá?

A kdy se budeme moci dočkat této služby? V následujících týdnech. Avšak zatím stále platí staré (současné) ceny. Do 30GB se nic neplatí, za dalších 100GB připlácíte 5 dolarů. Nyní se možná nabízí otázka, proč to vůbec Google dělá? Co ho k tomu vede? Vždyť přijde takhle o miliony dolarů…? Důvod je prostý. V oblasti firem a obchodu se tomu říká konkurenční boj. Lze zmínit třeba Microsoft, který nabízí doslova rozmanité množství výhod pro studenty. Stačí třeba uvést programátorské Visual Studio, které Microsoft nabízí pro studenty úplně zdarma… Navíc, studenti si na neomezené možnosti v podobě neomezeného prostoru zvyknou a budou ho chtít i nadále, což je celkem pravděpodobné.

 Zdroj/foto: androidcentral

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru