Dnes vyšlo 15 článků

Google dostal pokutu 25.000 dolarů za tvorbu projektu Street View

Projekt Street View od samého vzniku vzbuzuje značné emoce. Svět váhá, zda některé funkce programu nejsou přílišným zásahem do soukromí občanů. Federální komise pro komunikaci (FCC) udělila pokutu společnosti Google pro zdržování a maření vyšetřování. Komise zkoumá způsob získání osobních dat přes WiFi síť. Google při dokumentování map pro Sreet View údajně používal informace z aut prostřednictvím GPS navigace.

V roce 2010 auta Google sbírala personální informace z veřejných WiFi sítí. Dostala se tak ke zprávám elektronické pošty a informacím o vyhledávání na internetu. Google nepopírá, že udělal chybu. Tvrdí, že nebylo záměrem dostat se k těmto datům. Google prý pouze využíval GPS navigaci, aby mapování bylo co nejpřesnější.

Podle představitelů FCC společnost Google neodpovídá včas na dotazy komise a různým způsobem zdržuje a znemožňuje vyšetřování. Google to popírá a může se proti pokutě odvolat.

Důvodem napjatých vztahů mezi Google a FCC může také být odmítnutí vypovídat. Inženýr, který vypracoval program Street View, odmítl podat vysvětlení s odkazem na pátý odstavec zákona – právo nesvědčit proti sobě.

Zdroj: NYTimes BusinessInsider

Štítky: ,

Komentáře

Nahoru