Google Doodle dnes slaví 105. narozeniny Clary Rockmore

Pokud jste hned po ránu otevřeli Google, možná jste si všimli nového Google Doodle pro dnešní den. Místo klasického loga Google se v minimalistickém prohlížeči objevuje video, které zobrazuje 105. výročí narození Clary Rockmore.

Narodila se jako Clara Reisenberg ve Vilniusu, později Clara Rockmore. Clara byla zázračené dítě ve hře na housle, ve svých 5 letech navštěvovala konzervatoř v Saint Petersburgu a stala se tak nejmladším studentem, který kdy byl přijat. Poté co byla přijata, učila se hrát na housle pod vedením Leopolda Auera.

Po čase se u mladé Clary objevily problémy způsobené dětskou podvýživou a musela s hraním na housle přestat. A i přesto, že se musela vzdát houslí s kterými vyrůstala, našla si později hudební nástroj, díky kterému si ji svět pamatuje. Ano, řeč je o hudebním nástroji theremin.

Clara dokázala ovlivnit celý návrh a vývoj hudebního nástroje

Z počátku Clara viděla omezení původního návrhu pro vlastní potřebu. Ale díky osobního vztahu s Leonem Thereminem dokázala ovlivnit celý návrh a vývoj tohoto hudebního nástroje.

clara-rockmores-105th-birthday-5705876574830592.3-hp2x

Zdroj: Wikipedia

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru