Google dnes uctívá památku Gaudího

Google dnes uctívá památku Gaudího

Pokud jste hned po ránu otevřeli Google, možná jste chvilku nevěřili svým očím. Místo klasického loga Googlu se v minimalistickém prohlížeči objevuje abstraktní kresbička, v níž lze jen obtížně najít logo vyhledávače.

Kresbička má však velký cíl – oslavit 161. výročí narození jednoho z neslavnějších architektů moderní doby, Katalánce Antoniho Gaudího, který se narodil 25. Června 1852.

Gaudí je proslulý svými neobvyklými stavbami, plnými barev a zvláštních tvarů. Mezi jeho nejslavnější díla patří stále nedokončená katedrála Sagrada Familia, Casa Batlló a Casa Milá a kromě budov ještě řada parků – mezi nimi například Park Güell. Všechna jeho díla se nacházejí v Barceloně.

Gaudího nejslavnější dílo - katedrála Sagrada Familia v Barceloně

Gaudího nejslavnější dílo – katedrála Sagrada Familia v Barceloně

Gaudí zemřel v roce 1926 poté, co jej srazila tramvaj v ulicích Barcelony. Jeho nejslavnější dílo, nedokončená Sagrada Familia, je jedním z největších kostelů na světě a také jednou z nejnavštěvovanějších památek v Barceloně.

Zdroj: https://mashable.com/2013/06/25/google-doodle-gaudi/

Zdroje obrázků: https://mashable.com/2013/06/25/google-doodle-gaudi/

https://goo.gl/iM3EZ

 

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru